O programie

#WARSAW booster’18 to miejski projekt akceleracyjny dla startupów z obszaru fintech oraz insurtech. Projekt ma na celu kompleksowe wsparcie i przyspieszenie rozwoju startupów.

Organizatorem programu jest Miasto Stołeczne Warszawa, a operatorem Youth Business Poland. Wspólnie zapraszamy startupy do skorzystania z możliwości otrzymania wsparcia finansowego, eksperckiego i promocyjnego.

Youth Business Poland jest częścią Youth Business International, sieci programów działających pod auspicjami Fundacji Księcia Walii Karola, która wspiera przedsiębiorczość w 52 krajach świata.

Program Youth Business Poland organizowany jest przez Fundację Inkubator Technologiczny. Do roku 2017 ze wsparcia YBP skorzystało ponad 1 000 początkujących przedsiębiorców.

YBP zrzesza w Polsce sieć ponad 120 mentorów biznesowych, którzy wspierają start-upy oraz współpracuje z inwestorami kapitałowymi i funduszami inwestycyjnymi.

Uczestnicy projektu będą mogli doprecyzować swój model biznesowy oraz sprawdzić potencjał rynkowy projektu pod okiem ekspertów i liderów branży finansowej i technologicznej.

Dla kogo przeznaczony jest program?

Akceleraca była prowadzona w dwóch osobnych komponentach, dopasowanych do etapu zaawansowania projektów:

Komponent I

Grupa początkująca
  • 20 start-upów na początkowym etapie rozwoju bez prowadzonej działalności gospodarczej, które mają jedynie pomysł na produkt lub usługę w branży fintech lub insurtech.
  • Poziom zaawansowania realizacji tych projektów
    nie przekracza poziomu wczesnego MVP (Minimum Valiable Product).

Komponent II

Grupa zaawansowana
  • 20 start-upów o większym zaawansowaniu, których produkty lub usługi są już dostępne na rynku. Firmy należące do sektora MŚP (prowadzą działalność gospodarczą do 3 lat).
  • Poziom zaawansowania realizacji prac powinien być na poziomie co najmniej MVP.

Harmonogram programu

null

Startup Camp

08.05 – 24.05

2-dniowe warsztaty, dzięki którym doprecyzujesz model biznesowy swojej firmy i ocenę gotowości zespołu do realizacji projektu.
W wyniku przeprowadzonej przez nas selekcji, wybierzemy 40 zespołów, które zostaną wybrane do kolejnego etapu.

 

null

Pre-akceleracja

28.05 – 15.07

Rozpoczynamy 4-tygodniowy program warsztatów biznesowych.
Tematy spotkań będą nawiązywały do m.in.: eksperymentowania na rynku, wartości projektu czy prezentacji inwestorskiej. W trakcie trwania projektu start-upowcy zyskają wiedzę z zakresu projektowania innowacyjnych produktów i usług. Będą mogli także skorzystać z doradztwa biznesowego, poradzić się mentora, czy rozwinąć swoją sieć kontaktów biznesowych. Na tym etapie wyłaniamy półfinalistów i wybieramy 20 zespołów do dalszego procesu.

null

Akceleracja

04.09 – 15.10

2-dniowe warsztaty, dzięki którym doprecyzujesz model biznesowy swojej firmy i ocenę gotowości zespołu do realizacji projektu.
W wyniku przeprowadzonej przez nas selekcji, wybierzemy 40 zespołów, które zostaną wybrane do kolejnego etapu.

null

Demo day

październik

Projekt zakończy oficjalna Gala Finałowa Warsaw Demo Day, na której firmy zaprezentują swoje pomysły na innowacje przed zaproszonymi gośćmi m.in. partnerami programu, mentorami, inwestorami oraz mediami. Start-upy będą rywalizować o nagrody o łącznej wartości 100 000 zł na rozwój swojego biznesu.